Oklejanie wozu folią – jak to uczynić?

Oklejanie samochodu folią – jak to poczynić?

Oklejanie automobili folią jest względnie najnowszym na lokalnym rynku instrumentem na zabezpieczenie i wariację kolorytu lakieru. Największą wziętość zdobyło pośród instytucji posiadających dużą flotyllę jako technika zniwelowania aut oraz ulokowania na nich treści reklamowych.

Więcej i więcej pospolitych właścicieli wozów postanawia na ich oklejenie. Dostarcza to wielkie możliwości na radykalne wariacje, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na kompletne auto albo jego elementy. Dlaczego warto to uczynić? Jak powinien przebiegać tok obciążania folii i jak troszczyć się o warstewkę w czasie jej wykorzystywania?
Zalety obklejenia automobilu folią

Intraty z obklejenia auta z wykorzystaniem folii istnieje dużo. Jest to powłoka wysoce wytrwała, asekurująca lakier przed niedociągnięciami. Wielu właścicieli samochodów planuje na ten podstęp po zakupie nowego schematu z salonu – zobacz stronę – taśma pakowa z nadrukiem.Nagminnie darowizna za oryginalne alternatywy kolorystyczne jest absurdalnie wysoka, a porównując z nakładami pieniężnymi poniesionymi na folię tudzież usługę montażu bezwzględnie nieopłacalna. Taka folia broni lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także płowieniem w odniesieniu działania promieni słonecznych. Jeśli nie mamy zliczonej kochanej kolorystyki, możemy zdecydować się na folię transparentną, która będzie standardowo nadzwyczajną osłonką na ożywczym lakierze. Oklejać można też auta stosowane, wówczas folia może sprawować płaszczyznę kamuflażu dla już istniejących niekorzyści lakieru. To genialny sposób na wznowienie image naszego wozu.

Dochodzi w tym miejscu oczywista funkcja porządna. Dostępna jest szeroka paleta barw jak i faktur folii automobilowych. Można decydować się na w całej palecie tonacji, nierzadko niedostępnych w salonach. Dostępne są także alternatywy metalik, matowe, w kolorze tzw. kameleon, które adaptują barwę zależnie od kąta obserwacji jak i trendy powłoki kalkujące fakturę karbonową, np.. do zastosowania na minie, obudowie lusterek albo spoilerze. Dołożą niesłychanego charakteru naszemu wehikułowi.

Jak okleić auto folią?

Technika naklejenia folii samochodowej jest dość pogmatwana i wymusza szczyptę biegłości. O jak dużo na małych komponentach możemy dać sobie radę samemu, to o ile zamierzamy zmienić kolor pełen auta, pożądane byłoby oddać się do znawce bądź wyłowić usługę w tematycznym zakładzie. Automobil powinien być na starcie dokładnie umyty ze wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na jego powierzchni. Powinno się je pieczołowicie spłukać i skasować wszelkie resztki szamponu, laków tudzież innych kosmetyków spożytkowanych do jego czyszczenia. W następnej kolejności drobiazgowo odtłuszczone subsydiarnym preparatem.

Na rynku osiągalne są dwa typy folii: zasadnicza i wylewana. Pierwsza jest bezwzględniejsza, o grubości o tyle o ile 0,7 mm. Przydzielona do płaskich powierzchni. Jej mała giętkość może opóźniać oklejenie większych wgłębień, m.in.. przelotów powietrza. Montuje się ją na mokrą pokrywę, przesuwając wedle potrzeb i wygładzając łopatką. Drugi rodzaj folii jest kategorycznie z większym natężeniem plastyczny. Jest cieńsza niż poprzedniczka i dostarcza większe możliwości na aperiodycznych rolach. Jej delikatność czyni, iż zestaw jest dosyć przykry. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki po co dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką a także zdejmuje bąbelki powietrza.

Zapłaty folii automobilowych są niezwykle rozbieżne: od 25 do więcej niż 100 zł za metr kwadratowy. Wszystko zależy od typu folii, kolorystyki, faktury i instrumentu wykończenia. Jeśli korzystamy z usługi konesery, trzeba zarówno dołączyć cenę robocizny, czyli samej usługi jej nałożenia, a ona waha się w stosunku do stopnia trudności zestawu.
Jak doglądać o wóz oklejony folią?

Folia samochodowa nie jest przesadnie kłopotliwa w wykorzystywaniu. Nie wolno jej wyłącznie wystawiać na zanadto burzliwe polerowanie jak i niedociągnięcia zadziornymi środkami sztucznymi i pucującymi. Raczej powinno się unikać myjni automatycznych. Folię można myć, stosując myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Przedniej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani blaknięciu na słońcu.

Oklejanie czterokołowca folią jest niesamowitym środkiem na sumaryczną metamorfozę odcienia auta, a także na asekurację autentycznego lakieru. Kiedy barwa nam się umęczy bądź szykując pojazd do odsprzedaży, możemy po prostu zdjąć folię i wykasować klajstruj pomocniczym środkiem. Auto będzie wyglądać drobiazgowo podobnie jak przed nałożeniem powłoki

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s